![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 8527184
*
nr 852 7184
Vas
Tilgman Keramik, höjd: 37 (fotnagg)
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2013
kl 18:32:20
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: vas tilgman fotnagg
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00
-
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:24
-
5099 Vas
+ figurin B&G samt Lladro. Höjd: 18-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:39
-
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:56
-
2073 Vas
Dagmar Änggård (1944-2005), Sverige. Keramik. Höjd..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:06
-
5068 Vas
Just Andersen, patinerad brons, GAB Guldsmedsaktie..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:09
*
Vas
nr 852 7184
Vas
Tilgman Keramik, höjd: 37 (fotnagg)
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2013 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: vas tilgman fotnagg
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00 -
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:24 -
5099 Vas
+ figurin B&G samt Lladro. Höjd: 18-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:39
-
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:56 -
2073 Vas
Dagmar Änggård (1944-2005), Sverige. Keramik. Höjd..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:06 -
5068 Vas
Just Andersen, patinerad brons, GAB Guldsmedsaktie..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:09